Víte že ...

... při nákupu nad 1.000 Kč dostanete malý dárek? A při nákupu nad 2.400 Kč je navíc poštovné zdarma!

Nabízíme

Záleží na každém detailu!


Věříme, že naši zákazníci budou moci být spokojeni pouze tehdy, dostanou-li co nejúplnější a nejpřesnější informaci o zboží, které jim je nabízeno. To je hlavním důvodem, proč pořizujeme vlastní detailní fotografie všeho vystaveného playmobilu z druhé ruky včetně zboží, které je prakticky nové. Dá to práci, ale věříme, že to za to stojí. U větších setů se může stát, že ani z fotografií nebude naprosto vše patrné. Proto jsme zde pro Vás připravili přehledný systém označení zboží, který Vám pomůže rozhodnout se pro ten správný dárek nebo přírůstek do sbírky. Obrázky navíc doplňujeme popisem.

 

Zboží dělíme na nové a použité (second hand). Jde o důležité rozdělení, které má vliv na záruku (podrobněji viz Obchodní podmínky).

 

V označení použitého zboží nutno rozlišovat dvě hlediska: kvalitu a stav zboží.

 

Kvalita je spíše sběratelskou kategorií, týká se kompletnosti nabízeného setu a je podrobně popsána níže. Obsahuje kategorie "MIB", "100%+BOX" a "100%". Zbytek tvoří sety takto neoznačené.

 

Stav zboží souvisí s kvalitou. Playmobiláčci v horším než dobrém stavu nebudou označováni žádnou kvalitou. Podrobnější popis stavu playmobiláčků viz níže.

 

Dostupnost je vyznačena u každého produktu. Drtivou většinu zboží máme skladem, připravenou k okamžitému prodeji. Pouze některé označené doplňkové sety nutno objednat v zahraničí, takových se proto zákazník dočká přibližně do 14 dní.

 

 • Playmobil 4697, kvalita MIB

  Kvalita MIB

   

  Zboží označené zkratkou MIB (Mint in Box) značí, že jde o dosud neotevřené originální balení (další užívanou zkratkou je i NRFB - Never Removed from Box). Jedná-li se o balení v průhledném sáčku, garantujeme také kompletnost obsahu, je-li panáček v krabičce, jediná informace, kterou lze podat, je stav krabičky. Neručíme za obsah MIB krabiček, nýbrž pouze za to, že nikdy nebyly otevřeny. (Velmi zřídkakdy, ale přeci, se stává, že panáčkovi chybí nějaké náčiní, někdy naopak je navíc, či že jedna součástka je mylně nahrazena druhou podobnou.) Toto zboží je tedy nové, i když z druhé ruky.

   

 • Playmobil 3937, kvalita 100%+Box

  Kvalita 100%+BOX

   

  Položky označené 100%+BOX představují zboží, které sice již není MIB, ale přesto balení obsahuje všechny díly playmobil, které k setu patří, včetně otevřené krabičky. Přítomnost malého katalogu a návodu na sestavení musí být výslovně zmíněna (ne ve všech baleních se vyskytují). Toto zboží je použité. Popis se zmíní o stavu krabičky (např. šetrně otevřená krabička - tzn. žehličkou). Obsah je použitý, bezvadný nebo ve velmi dobrém či dobrém stavu.

   

 • Playmobil 3984, kvalita 100%

  Kvalita 100%

   

  Zboží označené 100% představuje kompletního panáčka či sadu, avšak bez originálního balení (ve sběratelské terminologii se používá termínu LOOSE). Použité zboží v bezvadném, velmi dobrém či dobrém stavu. Není-li stanoveno jinak, není součástí prodeje návod k sestavení. Občas přiložíme i části originálního balení, jsou-li k disposici (např. vystřihnutou přední stranu krabičky). Panáčci vykazující nějakou výraznější vadu (výrazný škrábanec, ošoupaný potisk apod.), byť kompletní, nebudou označeni touto kvalitou.

   

 • Playmobil 3890, bez označení kvality

  Bez označení kvality

   

  Položky co do kvality neoznačené obsahují pouze to, co je zobrazeno na obrázku a/nebo popsáno v popisu zboží. Nezřídka budou taktéž označeny katalogovým číslem playmobilu, jemuž jsou nejpodobnější, zpravidla ale nebudou dosahovat kvality 100% proto, že bude chybět nějaká součástka (či více) nebo bude nahrazena jinou. Sety co do rozsahu a složení obdobné označíme přímo katalogovým číslem (např. Playmobil 3890 Loupeživý rytíř, viz obr. Ke kompletnosti chybí štít.), taktéž sety lehce poškozené, rozsah poškození je vždy uveden v popisu.

   

 • Stav zboží

   

  Stav zboží rozlišujeme následovně: bezvadný, velmi dobrý, dobrý, opotřebovaný a poškozený. Zde stručná charakteristika:

   

  I. Playmobil v bezvadném stavu je k nerozeznání od nového. Není nikterak poškrábán, ošoupán, okousán, ručičky nejsou vykvedlané, nepředklání se více, než je u nových panáčků běžné, není špinavý apod. Nutno vzít však v potaz stáří playmobiláčka - může dojít časem k nepatrné změně barvy, i když nebyl panáček vystaven slunečnímu světlu.


  II. U playmobilu ve velmi dobrém stavu je teprve při podrobném prozkoumání patrné, že se jedná o použitou hračku. Může vykazovat např. nepatrné oděrky, ručičky jsou sice v ramenou pořád pevné, ale již ne ve stejné míře jako u nového panáčka apod.


  III. Dobrý stav znamená, že playmobiláček je ohraný, vypadá a funguje však stále velmi dobře. Nejčastěji se to projevuje na celkovém mírném ošoupání či ožvýkání jinak velmi ostrých hran, drobounkých šmouhách, opět poněkud uvolněnějších ručičkách či kyčlích apod.


  IV. Opotřebovaný stav označuje playmobíláčky, kteří se výtečně hodí ke hře, nedoporučujeme je ale již jako sběratelské kusy. Nejedná se o panáčky poškozené, nicméně míra jejich ošoupání, vyblednutí či naopak zažloutnutí, uvolněnost ručiček apod. je již znatelná na první pohled. Patrné mohou být i lehké stopy po dětských zoubcích.

   

  V. Až dosud není u panáčků nic ulomeno, pomalováno, silněji okousáno, ohnuto či vysloveně ušpiněno, lepeno nebo výrazně ošoupáno či poškrábáno, vyjma běžných oděrků a opotřebení u použité hračky.
  Stane-li se, že budeme prodávat playmobil s nějakým z výše zmíněných defektů, bude v popisu aukce výslovně zmíněno, o jaký druh poškození se jedná, a zboží bude označeno slovem poškozeno.


  Zboží, které by bylo cítit cigaretovým kouřem, nemáme ve své nabídce.